Avokado » avokado jubileja, 26 gadi, uzņēmums ar vēsturi
Iesaki draugiem!


Avokado 26!

Avokado 26!

Labdien!

Mani sauc Inta Rubenkova. Pārstāvu ģimenes uzņēmumu - garšvielu veikalu „Avokado”, kurā pati darbojos kopš 2014.gada. Kāpēc garšvielu veikals „Avokado” ir stāsta cienīgs? Tāpēc, ka tas ir ģimenes uzņēmums, kas tika izveidots līdz ar neatkarīgās Latvijas atjaunošanu 90.gados, un tā ideja mantota un attīstīta jau divās paaudzēs. Ģimenē ieaudzinātās vērtības un tradīcijas iedzīvinātas un koptas nu jau divdesmit sešus gadus arī uzņēmumā. Tā ir garšvielu veikala „Avokado” un garšvielu vairumtirdzniecības bāzes pastāvēšanas atslēga. Mans stāsts būs par uzņēmuma dibināšanu un tā radītājiem; par ģimeni, tradīcijām un vērtībām. Tas būs stāsts par uzņēmuma saknēm, atbildības sajūtu, ilgtspējīgu domāšanu un pārmantojamību.

Ar ko nodarbojas ģimenes uzņēmums? 1993. gadā Raits Strautiņš dibināja uzņēmumu SIA „Damps”, kas Latvijā ieveda augstvērtīgas un kvalitatīvas garšvielas no Čehijas un Vācijas. Uzņēmuma izveidošanas mērķis bija piegādāt Latvijas iedzīvotājiem ne tikai melnos piparus, lauru lapas un sāli, bet arī estragonu, timiānu, baziliku, krustnagliņas un daudzas citas Latvijā mazāk zināmas garšvielas. Raits Strautiņš, kas ir ne tikai diplomēts pārtikas tehnologs, bet arī izsmalcinātu garšu pazinējs, brīvajā brīdī uzmanību velta eksperimentēšanai ar ēdieniem. Līdz ar to kvalitatīvas izejvielas ir būtiska šī procesa sastāvdaļa. Viņš īpaši rūpīgi izvēlējās sadarbības partnerus, kas spēja piedāvāt augstvērtīgas pārtikas piedevas. Pirmajā garšvielu veikalā „Avokado”, kas tika atvērts Ģertrūdes ielā 60, varēja iegādāties čehu uzņēmuma „Avokado” produktus. Tā labskanīgais nosaukums tika pārņemts un turpina dzīvot vēl šodien.

Ar laiku uzņēmums kļuva lielāks un Raita Strautiņa vecākais dēls Mārcis Strautiņš pieņēma tēva lūgumu strādāt kopā, tādējādi ģimenes vērtības - lojalitāte, cieņa, iesaistīšanās, atbalsts, uzticība un ilgtermiņa domāšana, tika pārnestas arī uz uzņēmumu. Mārcis Strautiņš, tāpat kā tēvs, ir diplomēts pārtikas tehnologs otrajā paaudzē un izsmalcinātas garšas pazinējs.

Laika gaitā bija grūti saglabāt uzņēmuma izstrādātos kvalitātes kritērijus attiecībā pret garšvielu piegādātājiem, tāpēc sadarbība ar vairākiem partneriem tika pārtraukta, bet ar labākajiem – turpināta, lai nezaudētu uzņēmuma pamatvērtību – kvalitāti, nevis kvantitāti. Viena no Raita un Mārča izkoptajām īpašībām ir ilgtermiņa domāšana, atsakoties no vilinošiem un ātras peļņas piedāvājumiem. Vienlaikus Raits Strautiņš izstrādāja tehnoloģiju daudziem garšvielu maisījumiem, kurus iespējams iegādāties joprojām. Pirmajiem atklātajiem garšvielu maisījumiem „Monreāls”, „Čurkstošā forele” un „Salātiem un sviestmaizēm” izveidots patents Latvijas tirgū.

Pieprasījums pēc garšvielām auga, un Raits Strautiņš atvēra piecus garšvielu „Avokado” veikalus Latvijā, kā arī izveidoja vairumtirdzniecības bāzi. Diemžēl nācās secināt, ka visbiežāk algotam darbiniekam uzņēmuma vērtības nav tik tuvas kā pašam saimniekam. Tā tas bija arī Raita gadījumā. Tēvam un dēlam ir būtiska nodarbinātības ētika un savstarpējo attiecību saiknes veidošana starp ģimeni un personālu, tādējādi kopjot cieņpilnas attiecības starp dibinātājiem un darbiniekiem. Sarunas, atbalsts un līdzās būšana ir lojalitātes, produktivitātes un panākumu fundaments. Lai izvairītos no paviršības un visam spētu veltīt pietiekamu uzmanību, tika pieņemts lēmums saglabāt tikai vienu garšvielu veikalu un vairumtirdzniecības bāzi Rīgā. 2013.gadā notika uzņēmuma reorganizācija, kā rezultātā to pārņēma Mārcis Strautiņš, kas savas zināšanas ir krājis, būdams blakus tēvam gan ražošanas, gan uzņēmuma vadības procesā.

Šodien garšvielu veikals „Avokado”, kas mājo Tērbatas ielā 49/51, un vairumtirdzniecības bāze Ģertrūdes ielā 101a, ir 100% ģimenes pārvaldīts uzņēmums otrajā paaudzē. Garšvielu veikalā „Avokado” strādāju es, Inta, Mārča Strautiņa dzīvesbiedre, savukārt vairumtirdzniecības bāzi vada Mārcis. Esam precīzi sadalījuši darbības sfēras, tādā veidā nodrošinot garšvielu ražošanu, vairumtirdzniecību, garšvielu fasēšanu un pārdošanu.

Mani simpatizē veids un forma, kā tēvs un dēls attīsta savas idejas, kā spēj saglabāt gadiem koptās ģimeniskās tradīcijas un vienlaicīgi pieņemt mūsdienu biznesa vides noteikumus, dinamiku un tehnoloģiju ienākšanu ikdienas dzīvē. Darboties Strautiņu ģimenes impērijā ir izaicinājums. Tas nav viegls uzdevums, bet panākumi sniedz gandarījumu. Man ir lepnums būt iesaistītai gadiem ilgi lolota uzņēmuma stāstā, kuru cenšos nest tālāk pasaulē.


Iesaki draugiem!
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. LASĪT VAIRĀKX