Avokado » Vaniļas pulveris
Iesaki draugiem!


Vaniļas pulveris

Vaniļas pulveris

Ļoti augstu kalnos Centrālamerikas tropos aug orhideja ar trauslu, zaļganīgi dzeltenu ziedu, kas zied tikai vienu dienu visā savā divus mēnešus garajā mūžā. Pēc tam veidojas gara pupa, kuras mēs pazīstam kā vaniļas pupas jeb pākstis. No simtiem orhideju šī ir vienīgā, kas dod kaut ko gastronomiski baudāmu, jo pārējās der tikai skaistumam. Meksikas kalnu augstumos dzīvo vienas šķirnes bites, kuras ir vienīgās, kas apputeksnē šos ziedus. Tāpēc ir saprotams, kāpēc tās ir tik vērtīgas un dārgas.

Vaniļa ir otra dārgākā garšviela pasaulē pēc safrāna. Lai iegūtu 1 kg vaniļas pulvera, ir nepieciešams aptuveni 5 kg vaniļas pākšu. Dabīgā vaniļa sastāv no vairāk nekā 290 savienojumiem, kas veido tās garšu un smaržu un pulveri iegūst, samaļot žāvētas vaniļas pākstis. Dažās kultūrās vaniļu izmanto medicīniskos nolūkos, jo tā dziedē un nomierina. Tās aromāts uzmundrina smadzeņu darbību, veicina enerģijas pieplūdi un darbojas kā afrodiziaks.

Vaniļas pulvera priekšrocības ir tā nezūdošās smaržas un garšas īpašības, kas bieži vien notiek ar gaistošajiem ekstraktiem, kā arī pulveri pievieno šķidrumu ierobežojošās receptēs, piemēram, franču macarons gatavošanā. Pareizais vaniļas daudzums piešķir lielisku garšu, taču, ja tā pievienota par daudz, garša kļūst rūgta un nepatīkama. Savukārt Madagaskaras vaniļas pulveri visbiežāk izmanto šokolādēs, konditorejas izstrādājumu, saldumu un citu desertu pagatavošanai. Tai piemīt tīra un neizmainīta smarža un garša – tā ir silta, spēcīga, maiga un tajā pašā laikā sarežģīta, un noslēpumaina.

Vēlamies uzsvērt, ka mūsu vaniļa un vaniļas pulveris ir neapstrādāti, tīri un organiski.


Iesaki draugiem!
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. LASĪT VAIRĀKX